שאלות נפוצות

ההסכם שנחתם בין עיריית אשדוד למשרד השיכון, רמ”י (רשות מקרקעי ישראל)  ומשרד האוצר, לפיתוח  הדיור בעיר אשדוד, עם תוספת של אלפי יח”ד בפריסה עירונית. 

מנהלת הסכם הגג באשדוד מובילה את יישום הסכם הגג ופועלת למיצוי תקציבו תוך בחירת אנשי מקצוע ביניהם אדריכלים ויועצים מהשורה הראשונה שעוזרים להפוך חלום למציאות לטובת שדרוג ושיפור העיר ותשתיותיה המנהלת מקדמת את שלבי התכנון והביצוע של הפרויקטים השונים במסגרת ההסכם וכמו כן, מקדמת את תשתיות העל מול משרד השיכון ורמ”י.

ההסכם בא לענות, במהירות יחסית, על הצורך ההולך וגובר לדיור זמין בקרב הציבור והזוגות הצעירים. הדירות שישווקו במסגרת ההסכם, ייעודו לזכאי משרד השיכון עם עדיפות לתושבי אשדוד.

שאלות נוספות

יתרונו של הסכם הגג הינו בכך שיחד עם בינוי יחידות הדיור, מקבלים בו זמנית בינוי של כל מעטפת השירותים הנדרשים לאיכות חיים גבוהה :פיתוח מערכות חינוך, תרבות, תשתיות, צירי תחבורה מתקדמת, קריית ספורט חדשנית, שטחים ירוקים מטופחים, מתחמי מסחר ,תעסוקה ועוד . עיר שמציעה איכות חיים גבוהה, חוף ים ייחודי וסביבת מגורים מפותחת

הסכם הגג מביא בשורה לעיר אשדוד, כאשר יבנו אלפי יח”ד בפריסה עירונית.

יח”ד ישולבו ברובעים ותיקים כמו: א’, ב’, ו’  לצד רובעים חדשים יותר כמו: הסיטי, ט”ו וי”ג. בנוסף, יוקמו שכונות חדשות לחלוטין כמו: שכונת פארק לכיש, הרובעים הדרומיים החדשים בפאתי הדיונה.

נכון להיום ובהתאם להחלטת משרד השיכון, 50% מהפרויקטים במסגרת הסכם הגג ישווקו לזכאים במסגרת “מחיר מופחת” . פירוש הדבר שזוגות צעירים יוכלו להתמודד בהגרלה על רכישת דירה במחיר נמוך במאות אלפי שקלים ממחיר השוק.

50% נוספים ישווקו ב”שוק חופשי”.

על מנת להבטיח דיור בר השגה, 40% מהדירות שייבנו במסגרת ההסכם, יהיו דירות בנות 3 חדרים שגודלן לא יעלה על 75 מ”ר, 40%  מהדירות יהיו בנות 4 חדרים שגודלן לא יעלה על 100 מ”ר ורק 20% מהדירות יהיו גדולות מ- 100 מ”ר.

במסגרת הסכם הגג, המדינה תשקיע מעל מיליארד ₪ בפיתוח תשתיות באשדוד, לרבות כבישים, מדרכות,

גנים ציבוריים, תאורה, ניקוז והקמת שתי כניסות ויציאות חדשות לעיר:

בצפון העיר מבוצע כיום מחלף חדש ע”י נתיבי ישראל ואילו כביש גישה חדש לחיבור לנמל ולעיר נמצא בהליכי תכנון.

בדרום העיר מקודם פתרון של כביש יציאה דרומי חדש נוסף שיחבר את אשדוד למחלף חדש על כביש 4 – מחלף אמונים.

 אמנם נרשמו התנגדויות לחיבור הדרומי, אך המנהלת תעשה כל שניתן על מנת לקדמו.